Przychodzi taki moment w życiu wielu ludzi, że postanawiają zająć się tym, co kochają a nie tym, co wypada. I tak oto po 20 latach prowadzenia sklepu budowlanego postanowiłam iść inną ścieżkę zawodową, zgodnie z moim wykształceniem i pasją. Mój mąż podobnie – był informatykiem, potem bardzo dobrym dekarzem aż w końcu znalazł swojego “konika” czyli pracę z drewnem. I tak oto powoli tworzyliśmy warsztat i pracownię, w której robimy to, co lubimy: On rzeczy duże, ja te mniejsze, ale wiele razem.

Zapyta ktoś, jak można kochać drewno? Ja zapytam, jak można go nie kochać? Ma ono pewną aurę, moc i wszechstronne zastosowanie. Jest darem od natury, użyteczne i piękne jednocześnie. Robić przedmioty z drewna może każdy, ale wiele prób i doświadczeń pozwala na poznanie surowca dogłębnie. My od wielu lat poznajemy charakterystykę poszczególnych gatunków, testujemy różne produkty chemiczne, impregnaty, woski, kombinujemy z łączeniami, narzędziami i tak dalej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy, “co z czym się je”. Druga sprawa to funkcjonalność. Trzecia to projektowanie a czwarta – ideologia*. Kiedy mamy balans między tymi czterema stronami świata, osiągamy pożądany efekt.

*Ideologia – o co właściwie chodzi? Jesteśmy miłośnikami natury – staramy się robić wszystko ekologiczne i nieszkodliwie dla środowiska. Jesteśmy Słowianami, inspiruje nas mitologia Słowian i gatunki drzew rosnące w rodzimych lasach. Jesteśmy estetami – lubimy, gdy przestrzeń wypełniona jest przyjemnymi dla oka i ducha przedmiotami – blisko więc do skandynawskiej filozofii Hygge. Działamy w duchu zero-waste, więc wiele przedmiotów, które wykonujemy pochodzi z odpadów warsztatowych (nie licząc tych z dębiny i buku).

Co dokładnie robimy? Przedmioty użytkowe do domu (dostępne na tej witrynie) oraz architekturę ogrodową (tym zajmuje się głównie Perun czyli męska część naszego teamu). Stojak na telefon, deska kuchenna, drapak dla kota, stylowy karmnik dla ptaków, unikatowe meble, wyjątkowe ozdoby i wiele więcej.

Zapraszamy do naszego świata, pachnącego żywicą, pszczelim woskiem i pasją.

Złota słowiańska jesień
złota polska słowiańska jesień