Chemia to wspaniała dziedzina nauki. W tej kategorii znajdziecie dwa rodzaje produktów chemicznych do drewna.
Pierwszy rodzaj chemii jest bliski idei tego, co robimy. Już od zarania dziejów mądrzy ludzie, nazywani magami czy wiedźmami (od wiedzy) korzystali z dobrodziejstw natury i komponowali wyjątkowe mieszanki o różnych zastosowaniach. Chemia, którą Wam oferujemy, jest tworzona w oparciu o naturalne składniki i według starych, dobrze znanych receptur. Znajdziecie tu więc woski do drewna oraz olejowoski. Ich zastosowanie ma za zadanie zabezpieczyć drewno przed działaniem wilgoci, owadzich szkodników czy szkodliwych grzybów. Ale co ważne – pięknie podkreślają naturalny rysunek i kolor drewna, zachowując naturalny, szlachetny styl.
Drugi dział chemii to nowoczesne środki do ochrony drewna, z których i my korzystamy. Znajdziesz tu więc: pokost lniany (stosowany głównie na zewnątrz, zachowujący naturalny kolor i rysunek drewna), olej do drewna (bardzo prosty w aplikacji, do niemalowanego drewna, w kilku wersjach kolorystycznych), impregnaty (głęboko wnikające w strukturę drewna i nadające różne nowoczesne kolory) oraz  lakiery (pozostawiające gładką, lśniącą powłokę odporną za wodę i warunki atmosferyczne). Środki te zabezpieczają materiał przed wilgocią, szkodnikami i grzybami.
Chemia to również kleje dedykowane do klejenia elementów drewnianych i drewnopodobnych. Klej klasy D4 na przykład to jeden z najlepszych sposobów na trwałe, elastyczne i wodoodporne łączenie drewna. W dziale tym znajdziecie również sezonowe środku specjalnego przeznaczenia, takie jak preparaty odstraszające korniki i inne szkodniki.
Marki, których produkty tu znajdziecie to czołowi producenci obecni na rynku od wielu lat, a ich produkty są godne polecenia – wiemy to, bo sami je stosujemy.